Archiv představení, která už nehrajeme

Plakát k divadelnímu představení Upoutávky

Režie:
Jan Hřebejk

Petr Jarchovský/ Jan Hřebejk -
MUSÍME SI POMÁHAT


Režie:
Jan HŘEBEJK
Scéna a kostýmy:
Lucie LOOSOVÁ
Produkce:
Jan HRUŠÍNSKÝ
Zpěv písní "Na Pankráci" a "Main schwester Khaie":
Csongor KASSAI
Harmonika:
Mário BIHÁRY
Asistentka režie:
Veronika ZEMÁNKOVÁ
Zvukový design:
Ladislav GREINER


PREMIÉRA v DNJ: 11.3.2010

Délka představení: cca 120 minut
Ceny vstupenek:   0, 0 Kč

Musíme si pomáhat  - P. Jarchovský/ J. Hřebejk - Po derniéře

Malí,ale Češi.

"…Ohlas premiéry nabité celebritami naznačil, že na Jezerce vypravili na cestu dílko znamenité… S mistrovskými zkratkami - třeba skrze „zatmívačku“. A ten příběh! Nastavuje zrcadlo všem týpkům vygenerovaným českou kotlinou pro přežívání v jakémkoli režimu. Divadelní kontaktnost přináší nové valéry obrazu Čechů za protektorátu i po něm…
… Zapomeňte klidně na filmového Polívku a Duška. Na Jezerce u Hrušínského je místy překonávají Jiří Macháček v roli ustrašeného, nešťastně neplodného a neokázale statečného invalidy Čížka a Miroslav Vladyka coby nevzdělaný, ale talentem na přežívání vybavený Prohazka.
Jeviště prozařuje zvláštním osobním kouzlem, křehkostí a krásou Lenka Vlasáková představující zranitelnou, jemnou a vyrovnanou Marii Čížkovou.
David Václava Chalupy je koncentrákem chlapecky vystrašený, Martin Sitta v sousedovi Františkovi zdatně naplňuje vlastnosti, které jsou na Češích nejodpornější: přisluhovačskou a zbabělou předposranost. Rozhlédněme se…
… Bez valné pozornosti jádra pražské kritické obce přichází za diváky skvělá inscenace. Jenom dejvického Krobotova Muže bez minulosti stavím zatím letos nad ni. Hlasme se aspoň hrdě a přímo k Hřebejkovu a Jarchovského podtitulu: Malí, ale Češí!"
J. P. Kříž / Právo / 19. března 2010

Hrací termíny

Datum Čas Kde Zakoupení vstupenek

Informace o dostupnosti vstupenek jsou pouze orientační. Pro přesný počet volných vstupenek klikněte na odkaz ve sloupci Zakoupení vstupenek.

Hodnocení diváků

Vaše hodnocení

Hodnocení:
Náš velký dík patří všem partnerům, kteří nám pomáhají inscenace realizovat.
TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU / A SPLENDID TIME IS GUARANTEED FOR ALL
  KUPUJTE VSTUPENKY ONLINE