Archiv představení, která už nehrajeme

Plakát k divadelnímu představení Upoutávky

Režie:
Radek Balaš

Jiří HUBAČ / Ondřej BRZOBOHATÝ / Pavel VRBA

Libreto:
Jiří HUBAČ
Hudba:
Ondřej BRZOBOHATÝ
Texty písní:
Pavel VRBA
Režie a choreografie:
Radek BALAŠ
Scéna:
Jozef CILLER
Kostýmy:
Jana ZBOŘILOVÁ
Produkce:
Jan HRUŠÍNSKÝ
Pěvecké nastudování:
Jana BALAŠOVÁ TRČKOVÁ
Asistentka choreografa:
Klára MAŘÍKOVÁPREMIÉRA V DNJ: 22.3.2012

Délka představení: cca 120 minut
Ceny vstupenek:   0, 0 Kč

Já, Francois Villon  - Jiří Hubač / Ondřej Brzobohatý / Pavel Vrba - Po derniéře

Muzikál

Já, Francois Villon prvním muzikálem na Jezerce

Věnováno památce Jiřího Hubače a Pavla Vrby

"…Balaš ze scénáře vystřihl vnitřně sevřené dílo, Jezerce ušité přímo na míru, a s vědomím limitů i předností komorního prostoru vytvořil stylově čistou, emotivní výpověď o hrdém a nekompromisním básníkovi…
…Všichni hrají věrohodně, zároveň se smyslem pro nadsázku…všichni dobře ovládají muzikálové řemeslo…
…Principál společnosti Jan Hrušínský věnoval pětadvacátou, a tedy tak trochu jubilejní premiéru Jiřímu Hubačovi a Pavlu Vrbovi, kteří se jí bohužel nedožili. Viděli by, že první muzikálová inscenace v Divadle Na Jezerce dala jejich dílu profesionální parametry (včetně zvučení), šmrnc, že dokáže dojmout i pobavit…"
Lenka Šaldová / Divadelní noviny / 17. dubna 2012

"… Muzikál Já, Francois Villon září vtipem. Jezerka sklízí úspěch… Na Villona v muzikálovém podání bych si zašla znovu, protože nejde pouze o prvoplánové komerční dílko, ale také o hluboké téma lásky, nenávisti a svobody. Muzikálu Já, Francois Villon nepředcházela mohutná kampaň jako mnoha jiným, zato rozhodně splnil vše, co slíbil. Inscenace přináší podívanou plnou humoru i skvělé hudby. Přesto nenese znaky komerční show, jakých v pražských divadlech nalezneme až příliš…"
Jana Kumherová / Anna Kottová / 7. dubna 2012 / Celkové hodnocení: 80%

"…Nestává se naštěstí příliš často, aby autoři uměleckého díla umřeli při jeho přípravě… „S Jiřím Hubačem a Pavlem Vrbou jsme připravovali projekt Já, Francois Villon skoro dva roky,“ svěřil se po premiéře principál a producent Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Autor hudby Ondřej Brzobohatý a režisér, choreograf Radek Balaš pracovali už jenom s Hubačovým a Vrbovým odkazem….
… Výsledek výrazně vykročil z pražské muzikálové, většinou umělecky podprůměrné nadprodukce… Písařík je přes noc muzikálovou hvězdou. A jakou!..."
J. P. Kříž / Právo

"…Dvě hodiny příběhu z života slavného básníka uběhnou až neskutečně rychle. Je to představení velice expresivní, svižné, nikde se nezastavující, neustále proudící dopředu… Všechno se děje rychle, není čas na sentiment. Představení má takovou atmosféru, jakoby se při zvednutí opony herci nadechli a celý muzikál odehráli na jeden jediný nádech. Je to obdivuhodné. Obdivuhodné a nezapomenutelné."
Vladimíra Holišová / musical-opereta.cz / 13. března 2013

"… Výstižně můžeme muzikál otitulovat heslem: „víno, ženy, zpěv“. Absence poezie, která je zastoupena pouze jednou baladou, za to s velmi známým veršem „Já u pramene jsem a žízní hynu...“, může vzbudit překvapení, avšak v celkovém dojmu to na skvostném provedení inscenaci neubírá…
…Nezbývá než dodat konečné a pro inscenaci výstižné motto, jež během muzikálu dvakrát prosvitne na stěnu, a tím ukončit jakési doporučení návštěvy Divadla Na Jezerce: „Svoboda je drahá věc, není na ní v světě klec.“ François Villon."
Barbora Osvaldová / 22. března 2013 / idivadlo.cz


HUDEBNÍ CD "JÁ, FRANCOIS VILLON" MŮŽETE ZAKOUPIT PŘÍMO V DIVADLE NA JEZERCE.

Muzikál "Já, Francois Villon" je vybaven mikroporty Sennheiser s přispěním společnosti PANTER s.r.o.

Hrací termíny

Datum Čas Kde Zakoupení vstupenek

Informace o dostupnosti vstupenek jsou pouze orientační. Pro přesný počet volných vstupenek klikněte na odkaz ve sloupci Zakoupení vstupenek.

Hodnocení diváků

Vaše hodnocení

Hodnocení:

Foto z představení Petr Sankot

Foto z průběhu zkoušení Ivan Kahún

Náš velký dík patří všem partnerům, kteří nám pomáhají inscenace realizovat.
TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU / A SPLENDID TIME IS GUARANTEED FOR ALL
  KUPUJTE VSTUPENKY ONLINE


NOVÁ SEZÓNA V PRODEJI!
Září a říjen k dostání on-line